Strona główna
Sklep internetowy a branża odzieży i obuwia – korzyści!

05.05.2023

Sklep internetowy a branża odzieży i obuwia – korzyści!

Sklep internetowy a branża odzieży i obuwia – korzyści!

E-sklep to idealna opcja dla branży modowej. Chcesz przenieść swój biznes do sieci? Oferujesz odzież lub obuwie? Postaw na sklep internetowy! Poznaj korzyści z posiadania sklepu WWW. W naszym artykule opisujemy zalety tego rozwiązania. Od czego zacząć działanie? Na czym polega pozycjonowanie e-sklepu? Odpowiadamy w naszym tekście!

E-sklep: biznes z niskim własnym wkładem

Założenie e-sklepu wcale nie musi być drogie. Do wyboru masz oprogramowanie open source, abonamentowy, a także dedykowany sklep. Dedykowany pozwala na składanie zamówień w łatwy sposób. Wartość kupowanych produktów wzrasta. Ciekawym rozwiązaniem jest opcja dropshippingu. Na czym to polega? Na wysyłaniu zamówionych towarów do klienta z magazynu hurtowni. Co ciekawe, za produkty płacisz wtedy, gdy zostaną zakupione. Przez to możesz oszczędzić na:

  • zakupie towarów,

  • opłaceniu pracowników,

  • zapłaceniu za magazyn.

Budowa wizerunku firmy i opcja kontaktu z klientem

Sklep WWW pozwala klientom na wykonywanie zakupów o dowolnej porze i każdego dnia, bez kolejek. W ten sposób dotrzesz ze swoimi ubraniami czy obuwiem nie tylko do mieszkańców danego miasta czy regionu, ale też poza ten obszar, również za granicę.

Sklep internetowy pozwala na kontakt z klientami. Dzięki niemu można im wysyłać informacje o promocjach, wykonywać indywidualne rabaty lub programy lojalnościowe. W ten sposób zbudujesz więź z potencjalnymi klientami. Wzmocnisz ich lojalność, co pomoże Ci poprawić wizerunek Twojej firmy.

Dostęp 24h/7 i wygodne warunki zakupowe

Załóż sklep internetowy! Do jego zalet zalicza się dostęp z ofertą butów czy ubrań do nieograniczonej liczby klientów. W celu poszerzenia zasięgu i bycia widocznym w Internecie warto pomyśleć o tych opcjach:

  • porównanie cen i opinii,

  • wyniki organiczne w Google – w osiągnięciu dobrej pozycji w wyszukiwarce pomoże zlecenie pozycjonowania,

  • firmowy blog – wstawia się linki do produktów,

  • zakładka „sklep” na Facebooku.

Dzięki obecności w dużej ilości miejscach sprzedażowych będziesz mieć większa szanse na zwiększenie sprzedaży odzieży czy obuwia. Poza tym warto dodać, że zakupy online są wygodne. Brak wymogu jazdy do sklepu czy atrakcyjne ceny oraz wygodne metody płatności przykuwają uwagę internautów. Siedziba sklepu z odzieżą czy obuwiem, czy godziny otwarcia w tym przypadku są nieistotne i nieograniczające.

Od czego zacząć założenie własnego sklepu WWW?

Działasz w branży odzieży i obuwia? Zdecydowałeś się na założenie e-sklepu? Na początku zastanów się nad najważniejszymi elementami. Które z nich musisz zlecić specjalistom? Zawsze się to będzie wiązać z pieniędzmi. Koszty będą niestety duże, szczególnie w związku z serwerem i domeną. Istotne jest także stworzenie logo czy kampanii marketingowej w sieci.

Warunkiem powstania sklepu internetowego jest firmowa strona WWW. Najprościej można ją uruchomić za pomocą platformy e-commerce.

Pozycjonowanie e-sklepu – na czym polega?

Sklepy e-commerce powinny być pozycjonowane, gdyż w ten sposób zwiększa się zyski i liczbę potencjalnych klientów. W tym celu najlepiej skorzystać z pomocy agencji SEO. Ważne jest dopasowanie działań do strategii SXO. Jest to połączenie SEO z UX, a więc User Experience. Pozwala to nie tylko na spełnienie warunków algorytmów czy robotów, ale też na lepsze dotarcie do klientów.